Karykatury na imprezie, karykaturzysta na imprezę

Chcemy zatrudnić karykaturzystę, aby rysował karykatury na imprezie, np. na weselu, evencie, firmowym pikniku czy konferencji ale czasami organizatorom nasuwają się wątpliwości:

– Czy rysowanie karykatur nie „zepsuje” imprezy, bo ludzie będą się ustawiać w kolejkę do karykatur. Nic bardziej mylnego. Impreza którą planujemy trwa na ogół kilka godzin. Goście np. na weselu bawią się często do rana. Czy jeśli każdy z gości w określonym momencie imprezy usiądzie na 3 minuty i otrzyma karykaturę to straci całą imprezę? Co znaczą te 3 minuty? To przecież chwilka. W ciągu takiego krótkiego czasu karykaturzysta wykona sprawnie karykaturę. Czyli nasz gość siada na 3 minuty i otrzymuje zabawną, sympatyczną pamiątkę z naszej imprezy, dzięki której będzie ją długo pamiętał. Bo karykatura to  nie zdjęcie, tych wykonujemy setki. Karykatura to pamiątka  artystyczna i niepowtarzalna.

– Czy karykatura nie obrazi osoby, która do niej pozuje?

Zacznijmy od tego, że nie ma żadnego przymusu pozowania do karykatury na imprezie. Tu panuje dobrowolność. Siada ten, który chce mieć sympatyczny i zabawny „portret”. Osoba bardzo przeczulona co do własnego wyglądu nie będzie pozowała do karykatury i nikt na siłę jej nie posadzi przed rysownikiem karykaturzystą. A cała reszta świetnie się bawi pozując przez te 3, 4 minuty do karykatury.

Karykatury na imprezach rysuję od kilkunastu lat. Zawsze mam dużo pracy – na każdej imprezie goście chętnie pozują do karykatur bo jest wesoło, przyjemnie, sympatycznie. Karykaturzysta nie jest od prawienia złośliwości tylko od dostarczania rozrywki gościom. On żartuje z konkretnej twarzy a nie krytykuje. Rysuje cechy charakterystyczne a nie „wady”, jak niektórzy mówią. Ja nie znam wad modela, nie wiem jakim jest człowiekiem a podczas rysowania skupiam się na jego twarzy. Rysuję sympatyczny wesoły „portret”. Nigdy nie spotkałem się z sytuacją, że ktoś się ”obraził’. Traktuję gości, którzy są moimi  modelami i których rysuję z dużą sympatią i życzliwością. I takie są moje  karykatury. Zawsze towarzyszy temu uśmiech a i oklasków nie brakuje – bo dużą sztuką jest wykonanie zabawnej i podobnej do modela karykatury w ciągu 3 – 5 minut. A oglądający powstawanie  karykatury to doceniają, czemu często dają wyraz w postaci oklasków i aplauzu.