karykatura na prezent, karykatury na prezent, rysowanie karykatur, karykaturzysta, profesjonalny karykaturzysta, karykatura szefa, karykatura na rocznicę, karykatury ze zdjęć, karykatura ze zdjęcia

Chcemy  zrobić niespodziankę komuś bliskiemu: na rocznicę albo szefowi, który ma poczucie humoru (to ważne) i zamawiamy karykaturę. Pytanie brzmi- karykatura kolorowa czy czarno-biała? A druga myśl – jak duża – A4 czy większa, a jeśli większa to jak duża.

Karykatura kolorowa czy czarno-biała? Decyzja zależy od kilku rzeczy. Ważne jest czy osoba obdarowywana karykaturą lubi kolory, co widać np. po wnętrzu mieszkania/domu czy też woli kolory stonowane, bliższe zimnym błękitom lub szarościom. Albo lubi tylko biel i czerń.

Jeśli wnętrze, w którym mieszka nasz przyszły jubilat jest kolorowe i on/ona lubi kolory to spokojnie możemy zamówić karykaturę kolorową. A czy będzie namalowana akwarelami,  suchym pastelem lub temperą to kolejna decyzja. Karykatura wykonana na zamówienie w akwareli jest „lekka” bo akwarela to farba wodna, bo malujemy „wodą” – rozcieńczonym kolorem, od najjaśniejszego koloru do najciemniejszego. Suchy pastel jest techniką pozwalającą na jednoczesne rysowanie w kolorze, bo stosujemy kreskę i równolegle malujemy, bo można kredkę pastelową użyć tak, aby namalować barwną plamę. Dodatkową cechą wyróżniającą jest to, że karykatura na prezent malowana suchym pastelem jest wykonywana na kolorowym kartonie – używany do pastelu papier również ma swój kolor. Natomiast tempera to farba gęsta, bardziej kryjąca. Tak wykonana karykatura bliższa będzie klasycznemu malarstwu. Wykonując karykaturę na zamówienie  temperami możemy w każdym miejscu kłaść wiele warstw farby i efekty są zupełnie inne niż przy użyciu akwareli.

karykatury, karykatura, karykatura ze zdjęcia, karykatura na prezent, karykatura na zamówienie, karykatura kolorowa, karykatura szefa, karykatura na rocznicę, karykatury na wigilii firmowej, karykatury na targach, karykaturzysta na targi, karykatury na kongresie, karykatury na evencie, karykatury na imprezie, karykatury na żywo, karykatury na zamówienie, karykatury na pikniku, karykatury na promocji, karykatury na weselu, karykatury na prezent, rysowanie karykatur, karykaturzysta, profesjonalny karykaturzysta

A jak duża powinna być karykatura. Jeśli przyszły obdarowany ma na ścianie trochę miejsca to można zamówić karykaturę w formacie 30/40 cm, po dołożeniu passe-partout oprawimy ją w ramę 40/50 cm. To przyjemny format karykatury do powieszenia na ścianie, nie jest za duży i nie jest też „miniaturą”.

Ale karykatura na prezent może być większa. Chcąc obdarować np. szefa firmy albo zarząd firmy z pewnością zrobimy na nich wrażenie, kiedy podarujemy im karykaturę w formacie np. 50/70 cm, kolorową lub czarno-białą.  A cały zarząd firmy można narysować nawet na formacie 70/100 cm. Tak duża praca na pewno będzie ozdobą firmy. Jednocześnie osoba obdarowana będzie z pewnością czuła się wyróżniona, bo przecież otrzyma duży rysunek, karykaturę w prezencie, która z pewnością będzie ozdobą wnętrza i pamiątką okoliczności, w której ją otrzymała. Wykonana przez profesjonalnego karykaturzystę będzie robiła wrażenie na każdym, kto odwiedzi firmę lub instytucję.