Karykatury, karykatura na prezent, karykatury ze zdjęć, karykatury na zamówienie, karykatury na imprezie, karykatury na żywo, karykaturzysta, rysowanie karykatur

Nie mam zupełnie pomysłu na prezent dla rodziców, przecież oni już wszystko mają – mówi jedna z pań do drugiej. Warto wtedy dodać: ale pewnie nie mają karykatury. Inne rzeczy, które posiadają, można kupić w sklepach. Karykatury rodziców, dziadków, szefa czy naszych współpracowników kupić w sklepie nie można, bo jest ona dziełem artystycznym, wykonanym na bardzo skonkretyzowane zamówienie.

Zamawiając karykaturę mamy prezent zindywidualizowany. Dlaczego warto zamówić karykaturę. Powodów jest kilka: karykatura jest prezentem zrealizowanym na bardzo konkretne zamówienie, jest prezentem spersonalizowanym – zamawiamy wykonanie karykatury konkretnej osoby więc narysowana lub namalowana karykatura zawsze jest niepowtarzalna. Wykonanie karykatury to wykonanie zabawnego portretu ważnej dla nas osoby czy osób. Osoba obdarowana karykaturą może czuć się wyróżniona bo to ona jest głównym „bohaterem” dzieła plastycznego a nie kto inny. Narysowanie karykatury nie jest ośmieszeniem danej osoby ale pokazaniem jej wizerunku w zabawnym zwierciadle. Karykatura jest prezentem żartobliwym – zawsze wywołuje uśmiech jeśli tylko osoba otrzymująca taki prezent ma chociaż minimalne poczucie humoru.

Karykaturę ze zdjęcia, namalowaną na zamówienie można wykonać w kolorze albo czarno-białą – zależy to od wystroju mieszkania lub domu i indywidualnych upodobań. Jeśli nie ma tam wielu kolorów to lepiej zamówić karykaturę czarno-białą. Jeśli gospodarze lubią kolory – zamówmy karykaturę kolorową. To samo dotyczy firmy, naszej albo współpracującej z nami. Karykatura wykonana przez zawodowego, profesjonalnego karykaturzystę zawsze będzie niepowtarzalną ozdobą ściany mieszkania, domu albo firmy. Z pewnością osoba nią obdarowana ilekroć spojrzy na karykaturę to na pewno się uśmiechnie.