karykatury na żywo, karykatury na promocji, karykatury na imprezie, karykatury na dzień kobiet, karykatury na torbach, karykaturzysta, rysowanie karykatur

Karykatury na żywo, na imprezach, na ogół rysuję na papierze, na formatach A3 i A4. Ale można inaczej. Ciekawym pomysłem na promocję było rysowanie karykatur na żywo na torbach: papierowych i płóciennych.

Karykatury na żywo, karykatury na promocji, karykatury na imprezie, karykatury na dzień kobiet, karykatury na torbach, karykaturzystaKarykatury na żywo, karykatury na promocji, karykatury na imprezie, karykatury na dzień kobiet, karykatury na torbach, karykaturzystaNa torbach papierowych rysowałem karykatury flamastrami, dodając czasem kolor i ołówkami, którymi można było dodać do karykatury trochę szarości (papier przyjmuje ołówek). Na torbach papierowych rysowałem karykatury również w szybkim tempie – około 20 w ciągu 1 godziny, wykonując tym samym kilkadziesiąt karykatur.

Karykatury na żywo, karykatury na promocji, karykatury na imprezie, karykatury na dzień kobiet, karykatury na torbach, karykaturzystaKarykatury na żywo, karykatury na promocji, karykatury na imprezie, karykatury na dzień kobiet, karykatury na torbach, karykaturzysta

Natomiast na torbach płóciennych karykatury na żywo, z modela, rysowałem flamastrami do tkanin. W tym przypadku użycie ołówka nie było wskazane, bo tkaniny słabo przyjmują grafit nie tak dobrze jak papier czy karton. Przed narysowaniem karykatury najpierw trzeba było torbę naciągnąć na podkład, na którym rysuję, aby powierzchnia do rysowania karykatury była płaska i równa. Rysowałem około 20 karykatur czarnymi flamastrami, w ciągu kilku godziny narysowałem ich ponad 100.

Torby z karykaturami narysowanymi na żywo, na imprezie promocyjnej są atrakcyjną pamiątką dla osób, które w niej uczestniczyły (w tym przypadku okazją był  Dzień Kobiet). Rysowanie karykatur na torbach jest interesującym pomysłem na reklamę firmy – każdy zabiera ze sobą użytkowy przedmiot z własną karykaturą – może się taka torba przydać na zakupy gdyż za foliowe torebki obecnie trzeba płacić.