karykatury, karykatury na imprezach, karykatury ze zdjęć, karykatury na żywo, karykatury w Noc Muzeów, karykaturzysta

Zbliża się kolejna Noc Muzeów, która odbędzie się w tym roku w sobotę 19 maja 2018 roku. Wszystkie placówki muzealne będą otwarte przez całą noc. Ludzie masowo korzystają z takiej formy obcowania z kulturą, stworzyła się nawet swego rodzaju moda na masową wędrówkę w nocy po placówkach kulturalnych.

Dobrym pomysłem jest rysowanie karykatur podczas Nocy Muzeów. Wielokrotnie uczestniczyłem w Nocy Muzeów rysując karykatury na żywo, podczas tej imprezy. Kiedyś rysowałem karykatury w Warszawie, przed Pałacem Kultury, był ciepły wieczór, chętnych do zrobienia sobie karykatury nie brakowało. A że każdą karykaturę rysuję w 3 minuty, kolejka, która się utworzyła podczas tej Nocy Muzeów, posuwała się bardzo szybko.

Innym razem rysowałem karykatury podczas nocy Muzeów w Gdańsku, na Długim Targu, przy Zielonej Bramie – tym razem pogoda nas nie rozpieszczała, było zimno i padało. Schowałem się pod bramą i rysowałem karykatury wszystkim chętnym. Pozujący nie marzli bo siadali na 3 minuty i otrzymywali karykaturę. Ja rozgrzewałem się rysując szybko karykatury i pijąc gorącą kawę.

W 2016 roku, 14 maja, rysowałem podczas Nocy Muzeów w Muzeum Karykatury w Warszawie, mieszczącym się przy ulicy Koziej 11. Była to świetna impreza. Goście oglądali przecież wystawy pełne satyry i humoru a przy okazji mogli zrobić sobie zabawny portret czyli karykaturę. Narysowałem wtedy blisko 100 czarno-białych karykatur, na formacie A3. Każdy wychodził z tej Nocy Muzeów bardziej uśmiechnięty niż zazwyczaj, dzierżąc w ręku karykaturę własnej osoby, wykonaną przez artystę karykaturzystę. Karykaturę będącą zabawną, artystyczną i nietuzinkową pamiątką z Nocy Muzeów w Muzeum Karykatury.

karykatury, karykatury na imprezach, karykatury ze zdjęć, karykatury na żywo, karykatury w Noc Muzeów, karykaturzysta