karykatury ze zdjęć, karykatura na zamówienie, karykaturzysta

Na ogół karykatury kojarzymy z zabawnym wizerunkiem – przede wszystkim twarzy. Jako zawodowy karykaturzysta wykonuję karykatury ze zdjęć, na prezenty, na zamówienie albo rysuję karykatury na imprezach. I rzeczywiście – na imprezach rysuję twarze osób, które pozują. Wykonuję je bardzo szybko bo tworzę 20 karykatur portretowych w ciągu 1 godziny – na eventach, weselach, targach i innych imprezach .

Ze zdjęć pracuje się inaczej – wykonane ze zdjęć karykatury są wypracowane, wystudiowane,  rysuje lub maluje się je zdecydowanie dłużej niż karykatury na evencie, bo klient jest na ekranie komputera i nie musi długo pozować,.

Ale rysuję także karykatury całych postaci, ludzkich i zwierząt. Sylwetki ludzkie to najczęściej karykatury ze zdjęć, na których mamy nie tylko samą twarz ale także postać. Innym rodzajem karykatury jest karykatura postaci wymyślonej. Takie postacie rysuję na podstawie obserwacji rzeczywistości. Są to postacie fikcyjne – karykatury ludzi i zwierząt. Tego  rodzaju karykatury wykorzystywane są przy tworzeniu rysunków satyrycznych, komiksów i filmów animowanych. Większość animacji, rysowanej lub 3D posługuje się karykaturami postaci ludzkich, zwierzęcych i otoczenia. Jako animator, tworzący autorskie rysowane animacje, w naturalny dla mnie sposób posługuję się karykaturą.

karykatury zwierząt, karykatury na zamówienie ze zdjęć, rysowanie karykatur, karykatury na imprezie, karykatury na evencie,  karykaturzysta