karykatury na zamówienie, karykatury ze zdjęć, karykatury na prezent

Planujemy zrobić komuś prezent i zamawiamy karykaturę ze zdjęć. Wybieramy w tym celu zdjęcia, ważne aby zdjęcia pokazywały osobę tak jak ją widzimy na co dzień. Jeśli jest to osoba, która chodzi roześmiana to trzeba wybrać zdjęcie, na którym też się śmieje. Jeśli nosi cały czas okulary, to rysujemy karykaturę w okularach.

Właściwy dobór zdjęć jest bardzo ważny – jeśli wybierzemy nietypowe to karykatura będzie na pewno podobna do zdjęcia ale czy będzie podobna do osoby żywej? Niekoniecznie. Za dobór zdjęć odpowiada osoba zamawiająca bo ona zna „bohatera” karykatury.

Innym problemem jest wybór formatu karykatury. Tu zadanie jest prostsze. Trzeba się zastanowić, ile miejsca na ścianie ma osoba, którą chcemy narysować. Jeśli jest to bardzo małe mieszkanie to najlepiej nie przekraczać formatu karykatury 30/40 cm. Można ją dać w ładnej prostej ramce i ten wybór będzie właściwy. Jeśli do takiej karykatury dołożymy passe-partout to możemy karykaturę razem z oprawą zamknąć np. ramą 50/60 cm – wychodzi już dosyć duży format zamówionej karykatury, który na pewno będzie się ładnie prezentował na ścianie, pod warunkiem, że osoba do obdarowania tak wykonaną i oprawioną karykaturą ma na nią miejsce…

Cały czas mówimy o karykaturze pojedynczej osoby. Jeśli narysować trzeba 2 osoby, np. rodziców, to powyższe uwagi również się do tego odnoszą. Osobiście odradzam rysowanie dwóch osób w karykaturze na formacie A4 (21/29 cm) – format papieru do zwykłej drukarki. Odradzam dlatego, że karykatura każdej z narysowanych osób będzie mała a przecież chcemy to powiesić na ścianie.

Inaczej jest kiedy zamawiamy karykaturę kilku osób na jednym formacie, np. czteroosobowej rodziny z nieodłącznym pieskiem, albo członków kilkuosobowego zarządu firmy czy pracowników jednego z działów. Warto wtedy pomyśleć o formatach papieru: 50/70 cm albo nawet 70/100 cm. Taka praca nie będzie przecież wisiała w mieszkaniu ale w siedzibie firmy, gdzie mamy dużo więcej miejsca na ekspozycję dużych prac plastycznych, w tym przypadku karykatur. Jednocześnie karykatura kilku osób, narysowana lub namalowana na dużym formacie papieru i oprawiona w stylową ramę będzie interesującym elementem wystroju firmy, przyciągającym uwagę odwiedzających nas klientów a na co dzień będzie wzbudzała uśmiech wśród osób, które mijają ją każdego dnia.

karykatura na zamówienie, karykatura ze zdjęcia, karykatura na prezent, karykaturzysta

Karykatura jednej osoby – format 30/40 cm, karykatura na zamówienie, karykatura ze zdjęcia, karykatura na prezent.

karykatury na zamówienie, karykatury ze zdjęć, karykatury na prezent, karykaturzysta

Karykatury 4 osób – format 50/70 cm – karykatury na zamówienie, karykatury ze zdjęć, karykatury na prezent