W maju  2017 roku w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, prowadziłem warsztaty karykatury dla dzieci. Zajęcia plastyczne na temat rysowania karykatur były częścią tegorocznego 21. Biennale Sztuki dla Dziecka. Pod koniec roku otrzymałem publikację książkową (liczącą ponad 160 stron) o 21. Biennale, w której zamieszczono relację z warsztatów karykatury i biogramy artystów prowadzących zajęcia z dziećmi. Na zdjęciach okładka wydawnictwa i strona poświęcona warsztatom karykatury.

Warsztaty karykatury prowadziłem już wielokrotnie, min. w Muzeum Karykatury w Warszawie, w Domu Kultury „Zacisze” (Warszawa), w Domu Kultury w Mielcu i in. W warszawskim „Zaciszu” warsztaty karykatury były połączone z wernisażem wystawy moich rysunków satyrycznych i karykatur pt. „Od rysunku do animacji”. Podczas wernisażu odbyła się projekcja moich filmów animowanych a potem rysowałem karykatury przybyłym na wernisaż gościom (relacja z wernisażu).

Podczas warsztatów karykatury staram się przybliżyć słuchaczom sztukę karykatury. Objaśniam na czym polega samo rysowanie karykatur. Pokazuję jak rysować emocje przedstawianych postaci. Jak budować typy charakterystycznych postaci w oparciu o opis. Odwołuję się przy tym do historii karykatury i przykładów z historii sztuki.