karykatury, karykatura, karykaturzysta, animacja, humor

Rysuję karykatury ze zdjęć, przeznaczone na prezenty. Karykatury kolorowe i czarno białe. Wykonuję także karykatury na imprezach, na eventach i weselach bo to fajna i wesoła atrakcja dla gości. Wtedy rysuję bardzo szybko – w ciągu 1 godziny wykonuję 20 czarno-białych karykatur.

Poza karykaturami rysuję także krótkie, zabawne filmy animowane. Natomiast kilka lat temu rysowałem inną animację. W roku 2015 poza karykaturami rysowałem także, jako jeden z wielu animatorów, filmy animowany, rysunkowy. Film, w którym nie ma karykatur bo to animacja realistyczna a nie humorystyczna.

Ten film można obejrzeć JUTRO 4.05.2021, w godz. 19.00 – 22.00  W NINATECE

Jest to animowana biografia pt. „Człowiek, który znał 75 języków”. Film jest animacją realistyczną, rysowaną z wykorzystaniem techniki rotoskopii (najpierw filmuje się aktorów, jest to pomocne przy animacji realistycznej). Na 1 sekundę przypada 12 klatek filmu czyli np. aby narysować scenę, która w filmie trwa 13 sekund, musiałem wykonać 156 rysunków. W przeciwieństwie do karykatur, które rysuję na papierze, rysunki do filmu wykonywałem na tablecie bezpośrednio w komputerze, wykorzystując TOON BOOM ANIMATE 3 – program do animacji. Oczywiście kolory wykonywały inne osoby a dekoracje także inni artyści.

Zwiastun filmu można zobaczyć na stronie https://www.youtube.com/watch?v=1_TvRN-jRyo

Poniżej oficjalna informacja o pokazie:

Polska premiera animowanego dokumentu o niemieckim filozofie i językoznawcy Georgu Sauerweinie już 4 maja na stronie ninateka.pl! Zapraszamy na pokaz filmu, którego bohaterem jest poliglota, jeden z najwybitniejszych lingwistów swojej epoki. „Człowiek, który znał 75 języków” w reżyserii Anne Magnussen to połączenie dokumentu i animacji. Film jest koprodukcją polsko-norwesko-litewską, współtworzoną z FUMI STUDIO, które od lat zajmuje się animacją komercyjną i artystyczną.

Film dostępny bezpłatnie na stronie ninateka.pl 4 maja od godz. 19:00 do 22:00, tylko w Polsce.

Pokaz filmu odbywa się w ramach 9. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA.