Karykatura, karykatury, karykaturzysta na pikniku, karykatury na imprezie firmowej, karykatury na żywo, szybki karykaturzysta, rysowanie karykatur

„Czuć i słychać” wiosnę – drzewa się zielenią i ptaki śpiewają, słońce zaczyna coraz mocniej świecić. Wszyscy wychodzą na zewnątrz, z domów, biur i pracowni – karykaturzyści również.

Profesjonalny karykaturzysta rysuje cały rok, na imprezach firmowych czy promocjach, firmowych wigiliach i eventach, weselach i innych uroczystościach. Wszystkie te imprezy odbywają się na ogół w przestrzeniach zamkniętych, mniejszych lub większych. Kiedy przychodzi wiosna zaczyna się sezon firmowych pikników, organizowanych z okazji dnia dziecka, dnia matki albo po prostu dla pracowników konkretnej firmy i ich rodzin. Bo jest ciepło i przyjemnie, fajnie jest spędzać czas na powietrzu i otrzymać pamiątkę w postaci trafnej karykatury.

Karykaturzysta eventowy jeździ po całej Polsce, aby rysować karykatury na imprezie. Od morza po góry, z zachodu na wschodnie krańce kraju. Porusza się na ogół samochodem, bo często imprezy plenerowe organizowane są w malowniczych miejscach, gdzie niekoniecznie dojeżdża kolej. Podróżowanie jest przyjemne, kiedy zaczyna się wiosna. Drogi są coraz lepsze więc jeździ się łatwiej. Ale każdy zawodowiec, profesjonalny karykaturzysta, stara się być punktualny więc najczęściej wyjeżdża ze sporym czasowym wyprzedzeniem albo dzień wcześniej – zależy to od odległości do pokonania i godziny rozpoczęcia imprezy. Zawodowy karykaturzysta się nie spóźnia, niby oczywiste ale nie dla wszystkich.

A o czym powinien pamiętać organizator imprezy plenerowej. Na pewno o wygodnym krzesełku dla karykaturzysty bo każdy model pozuje najwyżej 3, 4 minuty a rysownik siedzi kilka  godzin i rysuje szybko gości. Warto także pomyśleć o zadaszeniu, bo i słońce pali i może coś pokropić – wtedy rysownik nie musi chować się z karykaturami pod drzewa. Dobrze byłoby, aby namiot był nieco większy, aby Ci, którzy czekają na karykaturę i przyglądają się powstawaniu  zabawnego portretu na żywo również mieli się gdzie schronić w razie chwilowego deszczu albo dużego nasłonecznienia.