karykatura Alberta Einsteina, karykaturzysta, karykatura ze zdjęcia, karykatury na zamówienie

Jako jeden z jurorów i organizatorów konkursu „Albert Einstein. Pokojowe wykorzystanie energii jądrowej”, organizowanego przez Fundację Festiwalu Satyry Europejskiej Karykaturę „Koziołki” (FFSE) również wykonałem, poza konkursem, karykaturę Alberta Einsteina.

Konkurs został zorganizowany z okazji 100. Rocznicy przyznania Albertowi Einsteinowi Nagrody Nobla, którą otrzymał w 1922 roku za rok 1921. Einstein otrzymał Nobla nie za Teorię Względności i wzór E=mc2 lecz za wyjaśnienie efektu fotoelektrycznego. Obecny konkurs odnosi się do całości dorobku Alberta Einsteina i jego społecznego zaangażowania na rzecz pokoju. Konkurs jest organizowany we współpracy z Departamentem Energii Jądrowej i pod Honorowym Patronatem Ministra Klimatu i Środowiska.

Karykaturę Einsteina namalowałem akwarelami na papierze akwarelowym w rozmiarze 34/46 cm, gramatura 300 g. Wystawę prac będących plonem konkursu będzie można oglądać od 16 marca br. w Muzeum Geologicznym w Warszawie, ul. Rakowiecka 4 (wejście od ulicy Wiśniowej). Ekspozycja będzie tam dostępna do końca marca. Więcej informacji na stronie http://ffse2021.eu/