karykatura cyfrowa kolorowa, karykatura ekspresowa, karykatura na zamówienie, karykatura do mailingu

Najczęściej karykatury wykonuję tradycyjnymi technikami – czarno-białe rysuję na papierze a kolorowe maluję akwarelami na dobrym papierze akwarelowym. Wykonuję te karykatury na zamówienie, z nadesłanych zdjęć,  z przeznaczeniem na prezenty na różne okazje. Tak wykonana karykatura jest jedyna i niepowtarzalna – istnieje tylko w jednym egzemplarzu.

Od pewnego czasu wykonuję także karykatury cyfrowo – karykatura namalowana cyfrowo istnieje w komputerze a wydrukować ją można w wielu egzemplarzach. Jej zaletą jest to, że można karykaturę wykonać w 24 godziny bo może być wysłana mailowo o każdej porze, a nie wtedy, kiedy działa firma kurierska.

Karykatury cyfrowe wykonuję rysując lub malując cyfrowo na tablecie graficznym ekranowym Huion o 20 calowym ekranie (zbliżonym do formatu A3). W tej technice pracuje się elektronicznym ołówkiem rysują na ekranie a nie na papierze.

Oczywistą rzeczą jest to,  że, wykonując karykatury na papierze albo cyfrowo, rysować zabawne twarze trzeba umieć – ani tradycyjny pędzel ani pędzel cyfrowy nie wykona tego za sprawnego, szybkiego karykaturzystę.

karykatura cyfrowa kolorowa, karykatura wieloosobowa, karykatura na zamówienie, karykatury ze zdjęć, karykatury rysowane na tablecie, karykatura na prezent, karykatura z życzeniamiKarykatura wieloosobowa przeznaczona do firmowego, świątecznego mailingu, karykatura cyfrowa