karykatury, szkic karykatury, wykonanie karykatury, karykatura na prezent, karykatura ze zdjęcia, karykatura na zamówienie

Praca przy wykonaniu karykatury ze zdjęcia rozpoczyna się od wykonania szkicu. Szkic można wykonać stosunkowo szybko a jest on bardzo ważny – pokazuje podobieństwo i koncepcję czyli pomysł na karykaturę wg sugestii zamawiającego.

Co ważne – zdjęcia wybiera zamawiający a nie karykaturzysta. Zamawiającemu często wydaje się, że osoba do narysowania na każdym zdjęciu wygląda tak samo, ponieważ on tę osobę zna osobiście. Natomiast karykaturzysta często widzi, że na kilku zdjęciach osoba do narysowania wygląda różnie i nie ma możliwości zweryfikowania, które zdjęcie najwierniej pokazuje twarz do karykatury.

Po wykonaniu szkicu zamawiający karykaturę widzi, czy dobrze wybrał zdjęcie. Jeśli na szkicu osoba jest podobna to znaczy, że wybór zdjęcia był dobry. Jeśli nie – trzeba wskazać lub podesłać mailem inne zdjęcie. Ale na etapie szkicu nie ma problemu, wszelkie zmiany są jeszcze możliwe. Gdyby nie stosować szkicu,  to wówczas karykaturę należałoby wykonać ponownie, co zabiera sporo czasu, i co wtedy – za 1 karykaturę liczyć jak za 2 karykatury, bo trzeba było wykonać 2 karykatury? Nie ma to oczywiście sensu. Szkic oszczędza czas karykaturzysty a zamawiający po obejrzeniu szkicu ma już pewną orientację co otrzyma od profesjonalnego karykaturzysty.

karykatury, szkic karykatury, wykonanie karykatury, karykatura na prezent, karykatura ze zdjęcia, karykatura na zamówienieKarykatura na prezent, karykatura ze zdjęcia, karykatura kolorowa, oryginalne prezenty, karykaturzysta