karykatury na imprezie, karykatury na żywo, szybki karykaturzysta, karykatury na zamówienie, karykatury na prezent, karykatury na weselu, karykatury na evencie, profesjonalny karykaturzysta, profesjonalne karykaturyPracując na wielu imprezach firmowych, eventach czy weselach nie raz słyszałem : „Ale pan szybko rysuje”. Goście imprezy widzą, że trafna i sympatyczna przy tym karykatura powstaje w 2, 3 minuty. Czy można rysować szybko i dobrze? Pytanie retoryczne. Można.

Wbrew pozorom szybka karykatura to nie jest kilka byle jakich kresek na papierze. Każda kreska ma znaczenie a uchwycenie w sposób lapidarny podobieństwa, wbrew pozorom jest dużą sztuką. Kiedy rysujemy karykaturę ze zdjęcia, mamy możliwość przyglądania się twarzy w nieskończoność. Czas obserwacji jest nieograniczony. Kiedy wykonujemy karykaturę na żywo, na imprezie, w której uczestniczy kilkadziesiąt i więcej osób, każdą twarz możemy obserwować i analizować bardzo krótko. A kiedy pozującą do karykatury osobą jest małe dziecko, które z natury jest niecierpliwe i się kręci po 30 sekundach to umiejętność błyskawicznej obserwacji ma fundamentalne znaczenie. Wytrawny karykaturzysta błyskawicznie wyławia to co dla danej twarzy charakterystyczne. I rysuje karykaturę w 2, 3 minuty.

Czy tempo rysowania karykatur ma znaczenie? Karykaturzyści pracują z „różną prędkością”. Jedni w godzinę wykonują 5, 6 karykatur, inni np. 8. Zawodowy karykaturzysta pracujący na imprezach rysuje bardzo szybko, od kilkunastu do 20 karykatur w ciągu 1 godziny. Ma to duże znaczenie kiedy wybieramy karykaturzystę na imprezę, na której będzie 100 czy więcej osób. Zawodowy karykaturzysta eventowy wykona kilkadziesiąt i ponad 100 karykatur w ciągu kilku godzin, które są przeznaczone na ich rysowanie. Sami uczestnicy imprezy „nie męczą” się pozując do karykatury. Siadają na 2, 3 minuty i idą bawić się dalej. I o to chodzi – ma być wesoło i sympatycznie. Jedyną gwarancją takiego przebiegu imprezy, której atrakcją jest wykonywanie karykatur gościom jest zatrudnienie profesjonalnego rysownika karykaturzysty. A o tym, że on dotrze na czas i będzie ubrany stosownie do okazji nie trzeba nawet wspominać bo to dla zawodowca oczywiste.