karykatury na imprezach, karykatury na evencie, karykatury na targach, rysowanie karykatur, szybki karykaturzysta, karykaturzysta na event, karykatura ze zdjęcia, karykatura na prezent, karykatury na weselu

Czy karykaturzysta musi być dobrym kierowcą? Pytanie pozornie wydaje się bez sensu. Przecież karykaturzysta powinien przede wszystkim rysować dobre karykatury. Co to znaczy?

Dobra karykatura to taka, której „bohater” jest rozpoznawalny. Patrzymy na żywego człowieka i jego zabawny portret, czyli karykaturę i widzimy, że to na pewno jest ta sama osoba. Ma może wydłużony nos, zmniejszone oczy albo wyolbrzymione inne części twarzy ale widzimy że to nasz kolega czy koleżanka. Tylko w ujęciu zabawnym, dowcipnym. Jeśli jest to karykatura narysowana na imprezie to najlepiej w 2, maksymalnie 3 minuty. Zleceniodawcy szukają przede wszystkim sprawnych i szybkich karykaturzystów. Podczas eventu, imprezy firmowej czy wesela taki artysta nie ma rysować jednej osoby w czasie 15 minut. Co to za wydajność. Ile wtedy powstanie karykatur w czasie imprezy? Kilkanaście? A gości mamy ponad 100. Poza tym przecież goście przyszli po to aby się bawić a nie pozować godzinami. Każdy siada na te 2, 3 minuty, otrzymuje fajną karykaturę i bawi się dalej. Dariusz Pietrzak, profesjonalny karykaturzysta to gwarantuje. Rysuje szybka, trafnie, sprawnie i ma dobry kontakt z osobą rysowaną a tłum osób obserwujących rysowanie karykatury zupełnie mu nie przeszkadza.

Ale co z tym kierowcą? No właśnie. Bardzo często imprezy wszelkiego rodzaju, od eventów, szkoleń, konferencji po wesela, odbywają się w miejscach malowniczych, położonych w różnych rejonach kraju, gdzie dotrzeć można tylko samochodem.  Nie dojeżdża tam autobus czy kolej. Są to często ośrodki położone nad jeziorami, wśród lasów, odrestaurowane pałacyki czy obiekty agroturystyczne. Bez samochodu ani rusz. Karykaturzysta Dariusz Pietrzak dotrze wszędzie. I co ważne – zawsze na czas. Zdarza się artyście rysować karykatury dzień po dniu a imprezy oddalone są od siebie o np. 500 km. Czas pokonania tej odległości to kilka godzin ale zawodowy karykaturzysta podejmuje wyzwanie. Rysuje na imprezie, i rano rusza w trasę, aby rysować na kolejnej, która odbywa się w zupełnie innym rejonie. Więc czy powinien być sprawnym kierowcą. Pytanie retoryczne – oczywiście, że tak. Taki karykaturzysta dotrze w każdy, często odległy region, aby rysować karykatury gościom imprezy, eventu, konferencji, szkoleń czy wesela.