karykatura, kolorowa akwarela, karykatury, ze zdjęcia, karykaturzysta, pomysły na prezenty

Oprócz tego, że rysuję karykatury na zamówienie ze zdjęć i karykatury na imprezach to zdarza mi się zabrać szkicownik, akwarele i pędzle w plener ale nie po to aby rysować karykatury ale tym razem malować naturę.

karykatura ze zdjęcia, karykatura na prezent, karykatura na zamówienie, karykatura akwarela, szybki karykaturzysta

Oczywiście maluję czasami kolorowe karykatury z modela, na żywo, bo ktoś bardzo chce mieć karykaturę kolorową, wykonaną np. nad morzem. Tak chcą najczęściej turyści, którzy mają czas aby usiąść na chwilę dłużej niż 3 minuty. Na imprezach nie ma czasu na kolorowe karykatury bo ich wykonanie, nawet w formie dość szybkiej, trwa dłużej niż 2-3 minutowe karykatury, jakie wykonuję na żywo – a gości jest dużo i wszyscy chcą mieć karykaturę.

Niedaleko mojego miejsca zamieszkania są ciekawe miejsca, które warto utrwalić na papierze za pomocą pędzla a nie smartfonu. Co łączy malowanie z natury i wykonywanie karykatur? Poza użyciem akwareli i pędzli to oczywiście obserwacja na żywo – w tym wypadku modelem jest drzewo i jego otoczenie.

A teraz mała dygresja – poczułem się trochę jak karykaturzysta – „ekolog”. To, co malowałem – w naturze już niestety nie istnieje, to malownicze miejsce widoczne na zdjęciu zostało unicestwione – moja akwarela jest artystyczną pamiątką tego fragmentu natury – drzewa zostały wycięte w pień – po co – nie wiem. Na pewno drugie takie już tu nie urosną. Nie uratowałem drzewa – to prawda, nie miałem takiej możliwości. Dobrze, że zdążyłem chociaż je namalować…

karykaturzysta w plenerze, karykatura i akwarela, malowanie z natury, na żywo